top of page

 מידע כללי על מדריד

האם מדריד יקרה? כמה זמן משך הטיסה? כמה עולה מונית משדה התעופה? וכל מה שצריך לדעת העיר

מידע כללי על מדריד

בזמן שאתם מתכננים את החופשה שלכם במדריד יש את רשימת הדברים שכמעט כל תייר חייב לדעת - החל ממספרי חירום למידת הצורך ועד להתנהלות מקומית וכלכלית אל מול המקומיים.

בעמוד המצורף מטה ערכנו בעבורכם רשימה של מרבית השאלות שאולי קפצו לכם לראש כמו בטיחות ברחובות, תרבות הטיפים המקומית, היכן להמיר כספים, האם ניתן לעשן ברחובות ועוד.

הכרת מספרי החירום המקומיים ומידע כללי על ההתנהלות בעיר כמו תחבורה וכתובות חשובות יכולה לעזור לכם להפיק את המרב מהחוויה שלכם תוך שמירה על כללי הבטיחות.

מזג האוויר במדריד

​​

מידע שימושי ומספרים

שעון: שעה פחות מישראל (CET (UTC+01:00.

מטבע: אירו €, מומלץ להצטייד ביורו מהארץ וכמו כן בשטרות קטנים.

קידומת: ספרד 34+

משטרה מקומית: 092

עזרה ראשונה: 061

כיבוי אש: 080

סים מקומי: רשת הטלפונים המובילה בספרד VODAFONE מוכרת סים מקומי למטיילים עם שיחות הודעות וחבילות אינטרנט בין 2-20 ג'יגה במחירים שנעים בין 5-20 אירו. יש להגיע עם דרכון. 

מתח החשמל: (220V, 50 Hz (cycles).

מזג אוויר: האקלים במדריד הוא אקלים ים תיכוני. הקיץ חם ויבש והטמפרטורות יכולות להגיע למעל ל-30 מעלות במהלך היום ויורדות לסביבות ה-20 מעלות בלילה. החורף בדרך כלל מתון, עם טמפרטורות הנעות בין 5 ל-15 מעלות. גשם עלול לרדת לאורך כל השנה, אך אין הדבר רגיל, שכן אין משקעים רבים במדריד. החודשים הרטובים ביותר הם בדרך כלל אוקטובר ודצמבר.

תרבות טיפים: במדריד, מתן טיפ אינו נוהג נפוץ כפי שהוא במקומות אחרים בעולם. בדרך כלל, אין צורך לתת טיפ כאשר אוכלים בחוץ, לוקחים מונית או עבור שירותים אחרים. עם זאת, נהוג לעגל לאירו או שניים הקרובים ביותר כאשר משלמים על שירותים כמו מוניות, ולהשאיר טיפ קטן (5 עד 10%) עבור שירות יוצא דופן במסעדות.

 

בטיחות ברחובות במדריד

מדריד היא עיר בטוחה לביקור, עם שיעור פשיעה נמוך בהשוואה לערים גדולות אחרות באירופה. עם זאת, כמו בכל אזור עירוני גדול, על המבקרים לנקוט בזהירות ולנקוט בצעדים כדי להבטיח את שלומם.

כיוס וגניבה הם סוגי הפשע הנפוצים ביותר במדריד, במיוחד באזורי תיירות ותחבורה ציבורית. על המבקרים להיות ערניים לחפציהם ולהימנע מלשאת עימם סכומי כסף גדולים או חפצי ערך. כמו כן, מומלץ להשתמש בכספומטים הממוקמים באזורים מוארים ומאוכלסים.

פשיעה אלימה היא נדירה במדריד, אך מבקרים עדיין צריכים לנקוט באמצעי זהירות כגון הימנעות מאזורים לא מוארים או נטושים בלילה, ושימוש במוניות מורשות או בשירותי שיתוף נסיעות במקום לבקש מונית ברחוב. הפגנות יכולות להתרחש במדריד, ועל המבקרים להימנע מאירועים אלה במידת האפשר, מכיוון שהן עלולות לפעמים להפוך לאלימות.

בסך הכל, מדריד היא עיר בטוחה לביקור, אך על המבקרים להפעיל שכל ישר ולנקוט באמצעי זהירות כדי להבטיח את שלומם.

בטיחות במדריד
מידע חשוב על מדריד

לגליזציה במדריד

הלגליזציה של קנאביס במדריד היא סוגיה שנויה במחלוקת. נכון לעכשיו, השימוש והאחזקה בקנאביס עדיין בלתי חוקיים לפי החוק הספרדי. עם זאת, בשנים האחרונות נקטה העיר מדריד בצעדים להפללת השימוש וההחזקה בכמויות קטנות של קנאביס לשימוש אישי. ב-2015 יישמה מדריד מדיניות של הוצאת קנסות על החזקת עד 40 גרם קנאביס, במקום העמדה לדין פלילי. מדיניות זו זכתה להצלחה, והביאה לירידה במעצרים והרשעות בעבירות הקשורות לקנאביס. בשנת 2017, החלה מדיניות המאפשרת למועדוני קנאביס לפעול בעיר. מועדונים אלו, שהם פרטיים ולא למטרות רווח, מספקים מרחב לחברים לצרוך קנאביס בסביבה בטוחה וחוקית. המועדונים רשאים גם לגדל ולטפח קנאביס משלהם, שנמכר לאחר מכן לחברים. למרות ההתקדמות הללו, קנאביס עדיין לא חוקי במדריד וההחזקה והשימוש בכל כמות של קנאביס עדיין נתונה לתביעה. לכן, חשוב להיות מודעים לחוקים ולתקנות הנוכחיים סביב קנאביס במדריד.

המרת כספים

המרת כספים במדריד היא די קלה. יש הרבה משרדי המרת מטבעות ובנקים בעיר המציעים שירות לקוחות טוב ותעריפים טובים. הם מקבלים מטבעות מרכזיים כמו דולר אמריקאי, לירה בריטית ועוד. ניתן להחליף כסף בשדה התעופה, בתחנת הרכבת או בכל אחד מהבנקים הגדולים בעיר. רוב המקומות. בנוסף, בתי מלון, מסעדות וחנויות רבות במדריד מקבלים כרטיסי אשראי, כך שניתן להשתמש בכרטיס לרכישות במקום להחליף כסף מזומן.

המרת כספים Exchange Cambio

המרת כספים במקום אמין וממוקם במרכז העיר

כתובת: Palacio de Abrantes, Calle Mayor, 88, 28013 

לינק למיקום

גלובל אקסצ'יינג' - Global Exchange 

חברה בעלת מוניטין המפעילה דוכני המרת מטבעות בנמל התעופה מדריד-בראחס ובמקומות נוספים ברחבי העיר.

כתובת: Calle del Arenal, 7, 28013 Madrid

לינק למיקום

המרת כסף במדריד
כרטיסים למשחק בברנבאו

היכן כדאי לי לרכוש כרטיסים למשחקי כדורגל?

אנו ממליצים לקנות אך ורק מהאתרים הרשמיים של הקבוצות המקומיות שם תוכלו לראות את תאריכי המשחקים ותעריפים על פי מקומות ישיבה באיצטדיון.

קישור לאתר הרשמי של ריאל מדריד

קישור לאתר הרשמי של אתלטיקו מדריד

להמלצות על העיר כנסו לכתבתנו באתר YNET חופש

bottom of page